نخستین پایگاه خبری شعر و تـرانه ایـران

1398/8/2 یادداشت هفته کدخبر: 1020 خبرنگار: نظر: 2 چاپ

تارنا صدای شاعرانی است که سالها شنیده نشده

تارنا صدای شاعرانی است که سالها شنیده نشده

رسانه در عرصه ی ادبیات نقش مهمی در ساخت ذائقه و جهت دهی فرهنگ عمومی دارد، این موضوع در سطوح جهانی در تاریخ معاصر بسیار قابل توجه است

رسانه در عرصه ی ادبیات نقش مهمی در ساخت ذائقه و جهت دهی فرهنگ عمومی دارد، این موضوع در سطوح جهانی در تاریخ معاصر بسیار قابل توجه است به طوری که هر ملیتی که شاخصه های رسانه ای قدرتمندی در اختیار داشته است ، توانسته اسطوره های هنری خود را در جهان مطرح کند و جریان و نبض اصلی هنر امروز را در دست بگیرد، از این رو مشاهده میکنیم هنرمندان غربی چقدر با زرق و برق رسانه ای در چشم تمام هنر دوستان قرار میگیرند اما متاسفانه در ایران با داشتن ظریفت بالای شخصیت های هنری در ثبت آنها در مجامع بین الملل عاجز مانده ایم و در بخش ارایه جهانی که هیچ در بخش ارایه ملی هم جز درماندگی چیزی نداریم.

دلایل عدم استراتژی رسانه ای برای نسل جوان در جهت شناخت آثار اصیل ایرانی به خصوص در حوزه شعر و ادبیات و حمایت از هنرمندان جوان امروز موضوعی شده که در این عرصه دچار وادادگی شده ایم.
با اینکه شاعران کهن ایران را نه به خاطر صادرات فرهنگی بلکه به دلیل کشف جهان غرب از مشرق بخشی از هنر ادبی خود را در جهان به نمایش گذاشته ایم اما در معرفی شاعران معاصر این موضوع به شدت تضعیف شده و در حدی که شبکه های مجازی در چارچوب ارایه ی مزحک و دور از شان هنرمندان این وظیفه را عهده دار شده اند .
تارنا اگر چه کمرنگ اما پرتوان در این سالیان در جهت پاسخ به نیاز فرهنگی نسل جوان که در جستجوی جریان اصیل ادبی و همچنین معرفی آثار با کیفیت با درون مایه ی رسانه ای پا به این عرصه گذاشته است ، با به کار گیری بهترین تکنولوژی ای تی و با قابلیت ارایه محتوای ادبی بروز سعی بر این داشته که از ضعف اطلاعاتی حوزه ادبیات بکاهد.
ساخت محتوای رسانه ای در راستای ذائقه ی امروز جوانان و مخاطبین هنر در شناخت بهتر از این حوزه ماثر از اقدامات اصلی این پایگاه خبری است.
در آستانه چهارمین سالگرد افتتاح تارنا با جلوه ی خلاقه ی تیم هنر و خبر این مجموعه برای اولین بار به صورت تخصصی رادیو گرام ، پادکست تخصصی شعر و ترانه  و تماشاخانه اولین ویدیو اینترنت شعر در بستر وب با حمایت شاعران و هنرمندان عزیز در این نسخه حدید رونمایی میشود.
نبود چند ماه ی ما دلیلی جز ارایه یک بسته ی محتوایی شکیل ادبی نداشته  و سعی ما این است در هنری که رسالتش زیبا آفرینی است ما نیز وظیفه خود بدانیم محتوای ادبی و شعر را در بستری زیبا ارایه دهیم .
این موضوع همان چیزی است که شاید سالهاست در مجازی های متعدد جا مانده بود  امروز تارنا گام کوچک اما مستمر را در این حوزه برداشته است.
معرفی شاعران جدید، برنامه سازی ویدویی، ساخت محتوای رادیویی و صوتی ، ساخت دکلمه و انتشار تخصصی ، نقد آثار و معرفی نشست های ادبی از جمله کار های هدفمند ما در کنار انتشار خبر است.
تارنا صدای شاعرانی است که سالها شنیده نشده است و برای خدمت گزاری بیشتر در دنیای کلام ...
 

برچسب ها : کیوان گلزارنیا تارنا یادداشت هفته رسانه

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

نظرات


لطفا نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید و از نوشتن آن با الفبای لاتین خودداری کنید.