انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
کد خبر: 112

الهه کاشانی، متولد سال ۱۳۶۰ کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و دانشجوی دکتری این رشته است.

وی فعالیت ادبی خود را از سال 76 شروع کرد که درهمان سال برگزیده مسابقه جشنواره پاسخ به نامه ریس جمهور شد. در سال ۷۷ در جشنواره خوارزمی مقام اول را کسب کرد و در سال ۷۸ جزو برگزیدگان المپیاد ادبی کشور شد.

کاشانی در سال ۷۹ از دست اندرکاران تأسیس انجمن شاعران جوان کاشان بود. یکسال بعد نیز ویراستار و نویسنده ستون ادبی در مجله ی دانشجویی نگاه نو شد.

سال ۸۱ با کمک دوستان، انجمن اندیشه و قلم را تاسیس کرد. سال ۸۲ مسئول فرهنگی و سردبیر نشریه تشکل جوانان ایران اسلامی شد اما از همان سال از تمامی فعالیت های ادبی خود دست کشید.

اما سال گذشته اواخر مرداد 94 دوباره به جریان های ادبی پیوسته و تلاش دوباره خود را آغاز کرد.

یکی از مهمترین فعالیت های کاشانی در این دوره گردآوری و تدوین کتاب "بندهای آزاد" است که جلد نخست آن در اردیبهشت امسال به چاپ رسید و هم اکنون جلد دوم آن آماده چاپ است. در جلد نخست این کتاب مجموعه ای از اشعار شانزده شاعر گردآوری شده و ضمن معرفی ایشان، نقد مختصری پیرامون فضای کلی اشعار هر شاعر و عناصر غالب آن نوشته است. در جلد دوم نیز بیست شاعر دیگر را معرفی کرده و به تحلیل آثارشان می‌پردازد.


اثر دیگر وی، مجموعه ی سه گانی هایش است که درحال انجام ویرایش نهایی آن است و قصد دارد آن را به همراه ترجمه ی عربی منتشر کند.

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد