انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب

معرفی شاعر هفته؛

کد خبر: 587

محسن محمدی متولد سال 1360 در تهران است. از نوجوانی به شعر علاقه مند بود و همیشه یکی از دغدغه های مهم زندگی اش شعر بوده است. اما به علت وجود مشغله های فراوان تا سال 89 نتوانست وقت زیادی صرف این مقوله کند تا اینکه در این سال با  سعیده اصلاحی اولین استادش که به صورت حرفه ای نوشتن را زیر نظر وی آغاز کرد آشنا شد و او هم پیشنهاد حضور در جلسات کارگاهی حمیدرضا شکارسری را داد و این خود سرآغاز یک آشنایی مهم دیگر بود. او با سید صابر موسوی آشنا شد. محمدی هنوز هم فرهنگسرای خاوران را خانه ی اول شعر خود میداند . اکثر قالبهای شعری را آزموده است اما همیشه غزل قالب مورد علاقه اش بوده است. در سال 1394 کتابی به نام بندهای آزاد با حضور چندین شاعر از جمله حمیدرضا شکارسری، سعیده اصلاحی، سید صابر موسوی، اصغر علی کرمی، بهمن بنی هاشمی و محسن محمدی  به همراه چند شاعر دیگر به همت الهه کاشانی گردآوری شد که اولین مجموعه ی مکتوبی بود که 10 غزل از او در آن به چاپ رسید.

وی در سال 95  به فکر چاپ مجموعه ای مستقل افتاد و با همکاری و حمایت آقای فقیه نصیر و بیدار بخت مدیر و مسئول انتشارات آوای کلار کتاب(گاهی فقط سکوت به فریاد می رسد)را آماده ی چاپ کرد که در ابتدای سال 1396 آماده و چاپ شد.

او دو کتاب دیگر هم آماده ی چاپ دارد که یکی مجموعه تک بیتها و دیگری هم کتاب غزل های او است.

کتاب گاهی فقط سکوت به فریاد می رسد متشکل از  40 غزل  در 86 صفحه است که انتشارات آوای کلار به چاپ رساند و طراحی جلد را مریم نداف به عهده داشت و مژگان اعتصامی کار تنظیم و صفحه بندی کتاب را عهده دار بود.

این کتاب با تیراژ 1000نسخه برای اولین بار چاپ شده که انشالله با شروع کار نمایشگاه کتاب تهران در غرفه ی آوای کلار به عرضه خواهد رسید.

 

 

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد