انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب

معرفی شاعر هفته؛

کد خبر: 625

سجاد رشیدی پور در 1 مرداد 63 در خانواده ای فرهنگی متولد شد. پیش از ورود به دبستان، خواندن و نوشتن را می دانست و به شعر علاقه بسیار نشان می داد. چنانکه شعر بلند «زمستان است» اخوان ثالث را از حفظ بود. سال های تحصیل او با مطالعه دیوان حافظ، سعدی، شهریار، رهی معیری و پروین اعتصامی گذشت. برای اولین بار در فرورودین 79 نوشتن غزل را به صورت آماتور و بی هیچ استادی، شروع کرد و سالها به همین ترتیب ادامه داد.

 او در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی به پایان رساند و بعدها در رشته مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد تکمیل کرد.

از سال 90 به صورت جدی به شعر روی آورد و اولین مجموعه غزل او با نام «حتی به روزگاران» در بهمن ماه سال 94 از انتشارات فصل پنجم منتشر شد که مشتمل بر چهل غزل عاشقانه بود.

چاپ اول این مجموعه، در اولین حضور خود در نمایشگاه به پایان رسید و به عنوان یکی از پرفروشترین کتاب های انتشارات فصل پنجم، مورد توجه قرار گرفت.

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد