انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب

معرفی شاعر هفته؛

کد خبر: 751

مصطفی اصانلو متولد  سال 64 در تهران است. وی لیسانس ریاضی کاربردی و فوق لیسانس مدیریت بازاریابی  و همچنین عضو انجمن حسابداران خبره ایران است.

از سن 10 سالگی به شعر علاقه و در سن دوازده سالگی دیوان حافظ را حفظ کرده است.

از سال 84 به صورت جدی وارد عرصه شعر و ترانه شده و بیشتر ترانه هايش با صدای کامران مولایی منتشر شده است و در زمینه شعر نیز به غزل پرداخته است.

باتوجه به علاقه وافر به اشعار استاد شهریار دیوان شهریار را در سال 92 حفظ کرده و از طبع روان این استاد برجسته در سرودن ترانه ها و اشعارش بهره گرفته است.

تاکید وی به سرودن اشعار اجتماعی و عاشقانه بر مبنای اندیشه، عاطفه و زبان با توجه به فرم های مختلف زبانی و اشعار مولانا است.

در اشعار عاشقانه پیرو همان عشق مقدس حافظ و شهریار است. اما در اشعار اجتماعی نوعی نقد بر نوشتن هم قطاران خود دارد و خلاف جهت آب حرکت کردن است.

کتاب ترانه هایش به نام "قانون_اول_مرگ" که مجموعه ای از ترانه های اجرا شده وی است با انتشارات مایا در سال 95 به چاپ رسیده است.

همچنین کتاب بعدی اصانلو به نام "خسرو" که نقدی بر استبداد نویسندگی است در حال تالیف است.

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد