انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب

معرفی شاعر هفته؛

کد خبر: 865

مه‌سا رهنما متولد تیرماه 1367در تهران است. او در رشته‌ی حساب‌داری تحصیل کرده است.

نویسندگی را از کودکی شروع کرد و اتفاقات اطراف خود را می‌نوشت. در دوران ابتدایی احساسات خود را با شعر بیان می‌کرد و به‌صورت ساده می‌نوشت؛ اما ده‌سال است که به‌صورت حرفه‌ای شعر سپید و گاهی هم ترانه می‌گوید.


او در نوجوانی به‌خاطر سرودن شعر از جانب اطرافیاتنش مورد نقد و سرزنش قرار گرفت و این امر باعث شد چند سال شاعری را کنار بگذارد.


رهنما دلیل شروع دوباره و حرفه‌ای خود را این‌گونه بیان می‌کند :«راه گریزی نداشتم و سرنوشت من این بود کلماتی را که می‌جوشند و روی کاغذ می‌آیند را بنویسم. با خود گفتم یا نوشتن را کنار می‌گذارم-که چندسالی سعی کردم و نشد- یا تلاش کنم برای پیشرفت. این‌جا برای سرودن شعر تلاش کردم و وارد فضای حرفه‌ای شدم.» او دلیل انتخاب و سرودن شعر سپید را مفاهیم عمیق و «دنیای بزرگ و وسیع» این قالب بیان می‌کند.

وی در حال حاضر به‌صورت تخصصی در حوزه تصویرسازی به‌خصوص تصویرگری شعر سپید فعالیت می‌کند. او شعر را مبنا و مفهوم همه‌چیز می‌داند و معتقد است که تصویرگری به دلیل اینکه می‌توان شعر را بدون استفاده از کلمات نشان داد و به تصویر کشید از جذابیت ویژه ای برخوردار است.


مجموعه شعر "کلکسیونر" شامل 54 شعر سپيد است که از سال 90 تا 94 سروده شده‌اند. این مجموعه‌ی عاشقانه به درخواست رهنما خیلی دیر منتشر شد.


مه‌سا رهنما در شعرهای خود از المان‌هایی مانند بستن مو، کلمه‌ی زن و پوشش‌های زنانه استفاده کرده و می‌توان کلکسیونر را یک مجموعه‌ی زنانه نامید.

 

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد