یادداشت هایی به مناسبت زادروز نیما یوشیج و احمد شاملو ---------- انتشار دکلمه ای از مهدی اخوان ثالث ----------------- گزارش تصویری جشن امضای مجموعه تهران 57 اثر کاوه آفاق --------- فیلم شعرخوانی غلامرضا طریقی
سه شنبه, 05 دی 1396 ساعت 13:58

با حضور مدیران ارشد استان خوزستان؛

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1011

پوستر هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر سپید عربی که قرار است با شرکت هفت کشور عربی در آبادان برگزار شود، رونمایی شد.

 

عصر روز گذشته پوستر هفتمین جشنواره شعر سپید عربی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد اروند و مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد آبادان و خرمشهر رونمایی شد.

 

در این جشنواره ۱۸ شاعر عربی سپید گوی از هفت کشور تونس، مراکش، عمان، بحرین، عراق، سوریه و لبنان شرکت کرده‌اند.

 

در این جشنواره بخش‌هایی از جمله جلسات نقد و بررسی ادبیات عرب با محوریت شعر سپید عربی، جلسات و سمینارهای تخصصی و همچنین بخش شعرخوانی شاعران در نظر گرفته شده است که تلاش می‌شود فضایی برای حضور جمعیت مردمی در این مراسم‌ها فراهم شود.

 

دبیر هفتمین جشنواره شعر سپید عربی نیز در جمع خبرنگاران «صلح» و «مدرنیته» را به عنوان دو محور هفتمین جشنواره شعر سپید اروند معرفی کرد و گفت: صلح واژه‌ای است که به عنوان نیاز امروز محسوب می‌شود و آخرین ژانر شعر عربی نیز شعر سپید عربی است که در این جشنواره سعی شده است به هر دو محور پرداخته شود.

 

جمال نصاری به یادآوری دوره‌های گذشته پرداخت و ساختارمند شدن این دوره را مشخصه بارز آن نسبت به دوره‌های پیشین دانست و اظهار کرد: در هفتمین دوره جشنواره شعر سپید جشنواره دارای ساختار و چارچوب شده و انتظار می‌رود کار در سطحی بالاتر برگزار شود.

 

وی از رونمایی چهار کتاب شعر عربی در طول برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت: چهار کتاب از آثار شاعران خوزستانی در این جشنواره رونمایی می‌شود و همچنین تلاش خواهد شد تا زمان جشنواره دو کتاب با محوریت معرفی آثار و شرکت‌کنندگان در این جشنواره نیز تهیه و رونمایی شود.

 

دبیر هفتمین جشنواره شعر سپید عربی با بیان اینکه شاعران ایرانی در دو بخش فارسی و عربی اشعار سپید خود را در جشنواره شرکت داده‌اند، اظهار کرد: در این دوره از جشنواره چهار شاعر از تهران، یک شاعر از قم، دو شاعر از خرمشهر و هشت شاعر از آبادان با آثار شعر سپید فارسی شرکت کرده‌اند و در بخش شعر سپید عربی نیز شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، اهواز و شادگان حضور دارند.

 

وی در ادامه از شرکت مقالات علمی با موضوع شعر سپید در این دوره از جشنواره نیز خبر داد و گفت: با تأکید بر نگاه علمی مقالاتی از کشورهای مختلف به ویژه کشور عمان به دبیرخانه جشنواره رسیده است که در طی جلسات و سمینارهای تخصصی ارائه خواهند شد.

 

نصاری با یادآور شدن اینکه این جشنواره به صورت رقابتی برگزار نمی‌شود، بیان کرد: آثار شرکت‌کننده در این جشنواره و شرکت کنندگان در این جشنواره از شاعران تراز برتر هستند.

 

به گزارش خبرنگار مهر هفتمین جشنواره شعر سپید عربی از ۲۰ تا ۲۲ دی در آبادان برگزار می‌شود.

 

کد خبر: 758

آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 دی 1396 ساعت 13:58

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

محل تبلیغات

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد

طراحی سایت توسط نونگار