انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 11:53

مجموعه شعر شهاب مقربین؛

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1297

« My Paper Dreams» (رؤیاهای کاغذی‌ام) سروده شهاب مقربین به زبان انگلیسی در آمریکا منتشر شد.

 

این کتاب شامل ۹۸ شعر است که توسط فاطمه لیلازی و  علی‌رضا آبیز ترجمه شده و در انتشارات Unsolicited Press  (آنسالیسیتد پرس)،  واقع در ایالت اورگان– پورتلند منتشر شده است. مرکز پخش این کتاب نیز آمازون و شبکه‌ توزیع کتاب اینگرام است.

 

در  معرفی ناشر از  شعرها و شاعر این مجموعه آمده است: «رؤیاهای کاغذی‌ام» مفاهیم ژرف مربوط به هستی را می‌کاود. شهاب مقربین به دنبال رؤیاهای گمشده در خلاء نفس‌گیر زمان می‌گردد. شعرهای «رؤیاهای کاغذی‌ام» درهای ناممکن و نادیدنی زندگی را باز می‌کنند و زندگی را پیشاپیش خیال می‌نشانند. شاعر هم نقشِ ناظر را دارد و هم نقش محرک را.  او تنهاست. شاعر آن احساساتی را نیز در نظر می‌گیرد که از آنچه اجتناب‌ناپذیر است، نشأت گرفته: از مرگ.

 

شعر مقربین به اضمحلال و نیستی توجهی عمیق دارد. در برابرِ سمت تاریک هستی انسان، به سود زندگی‌یی سرشار از زیبایی، صلح و آرامش می‌ایستد. عشق و تنهایی انگیزه‌ی بسیاری از شعرهایند، با تمرکزی شاخص بر اجتماعی که ارزش‌ها و صمیمیت خود را از دست داده است.

 

شهاب مقربین با عشق می‌نویسد، با امید به آن که به‌رغم وضعیت رنج‌آور این جهان، عشق حاکم شود.

 

کد خبر: 976

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 11:53

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

محل تبلیغات

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد