انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 11:23

در سال 2017؛

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 702

جایزه پن پینتر سال ۲۰۱۷ به مایکل لانگلی شاعر ایرلندی اهدا می‌شود.

 

جایزه پن پینتر که نام هارولد پینتر، نمایشنامه‌نویس مشهور انگلیسی را یدک می‌کشد برای مایکل لانگلی از اهمیت بسیاری برخوردار است. لانگلی در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود همواره از تحسین‌کنندگان هارولد پینتر بوده و علاوه بر این در دوران جوانی با تشویق پینتر سرودن شعر را ادامه داده است.

 

لانگلی در این باره گفت: «هارولد پینتر در جوانی مرا تشویق کرد. بنابراین دریافت این جایزه هم از لحاظ شخصی هم از لحاظ ادبی و سیاسی باعث افتخار من است.» آنتونیا فریزر همسر هارولد پینتر نیز در تایید سخنان لانگلی گفت: «هارولد همواره اشعار لانگلی را تحسین می‌کرد.»

 

این جایزه تازه‌ترین افتخار در کلکسیون جوایز ادبی لانگلی به شمار می‌رود. او پیش از این جایزه تی‌اس الیوت، جایزه شعر آیریش تایمز و جایزه هاثورندن را از آن خود کرده است. معمولا آثار او را با بزرگانی چون ویلیام باتلر ییتس و ادوارد توماس مقایسه می‌کنند.

 

این جایزه از سال ۲۰۰۹ در بزرگداشت هارولد پینتر نمایشنامه‌نویس و برنده جایزه نوبل ادبیات پایه‌گذاری شد. مارگارت اتوود نویسنده سرشناس کانادایی سال گذشته این جایزه را دریافت کرد.

 

لانگلی سال ۱۹۳۹ به دنیا آمد. او برخی از بزرگترین رویدادهای قرن بیستم از جمله بحران ایرلند شمالی را دستمایه خلق شعر قرار داده است. این شاعر در روز دهم اکتبر (۱۸ مهر) جایزه پن پینتر را در مراسمی عمومی در کتابخانه بریتانیا دریافت خواهد کرد.

 

کد خبر: 519

منبع:‌ گاردین

آخرین ویرایش در شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 11:23

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

محل تبلیغات

 

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد