انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 11:19

تلفیق شعر و خوشنویسی؛

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1076

نمایشگاه آثار خوشنویسی حسین قنواتی با عنوان «شرحِ پری به شعر معاصر» رویدادی مفهومی در آثار خوشنویسی که بر دیوار نگارخانه‏ی لاجورد نقش می‏‌بندد.

 

آثار خوشنویسی حسین قنواتی در نمایشگاهی با عنوان «شرحِ پری به شعر معاصر» با پرداخت به شعر نو از ۲۷ بهمن در نگارخانه‏ «لاجورد» وابسته به موسسه کتاب آرایی ایرانی به نمایش گذاشته می‏شود.

 

با توجه به سابقه‏ فعالیت این شاعر و هنرمند و انتشار مجموعه‏ی «لیلیِ لال»، عنوان این نمایشگاه نیز اجرای ایده‏ای رازآلود به نظر می‏رسد که به گفته‏ وی از تلفیق مضمون و تصویر در ذات شعر نو و ظرفیت‏‌های خوشنویسی پدید آمده است.

 

این نمایشگاه به مدت یک هفته تا ۳ اسفند ماه پیش روی علاقه‌مندان حوزه‏ی شعر و هنرهای تجسمی خواهد بود.

 

در آثار این نمایشگاه از شعرهای احمد شاملو، فروغ فرخزاد، مهدی اخوان ثالث، سهراب سپهری، نادر نادرپور، نصرت رحمانی، مهرداد اوستا، سیدعلی صالحی، منوچهر آتشی، فریدون مشیری، رضا براهنی، شمس لنگرودی و فریاد شیری استفاده شده است.

 

نگارخانه‏ی لاجورد واقع در خیابان بزرگمهر، تقاطع خیابان فلسطین، شماره ۲۹ از ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۷ بهمن پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهد بود.

 

کد خبر: 813

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد