انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 ساعت 12:11

به مناسبت سالروز درگذشت شاعر عشق؛

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1181

زندگینامه و ماجراهای شاعریِ حسین منزوی از امشب در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی روایت می‌شود.

 

 زندگینامه و ماجراهای شاعری حسین منزوی از ا۱۵ اردیبهشت تا ۲۱ اردیبهشت ماه در هفت قسمتِ ۲۰ دقیقه‌ایِ با روایت دوستِ نزدیکش بهروز رضوی در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران پخش خواهد شد.

 

این روایت رادیویی بر اساس کتاب «از عشق تا عشق»؛ یک گفت‌وگوی ناتمام با حسین منزوی به کوشش ابراهیم اسماعیلی اراضی و همچنین کتاب «از رنج تا شکنج»؛ یادنامه حسین منزوی به کوشش نازخند صبحی و نیز دیگر منابع مربوط به شاعر، تنظیم رادیویی شده است.

 

بهترین شعرهای شاعر نیز در این روایت به تناسب متن خوانده می‌شود؛ به عنوان مثال در لحظه‌هایی که منزوی درباره جداییِ ناخواسته از همسرش سخن می‌گوید، شعری که در این باره سروده، بازخوانی می‌شود و غزل‌های نابِ دیگری که هر کدام به مناسبتی سروده شده‌اند.

 

این برنامه با مدیریت گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران به تهیه کنندگی رضا قربانی و تنظیم رادیویی محمدباقر رضایی هر شب ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن می‌رود که در سایت ایران صدا و اپلیکیشن تلفن همراه رادیو قابل دسترسی است.

 

حسین منزوی در پاییز سال ۱۳۲۵ به دنیا آمد و در اردیبهشت سال ۱۳۸۳ بر اثر بیماری ریوی از دنیا رفت. او مدتی هم در رادیو برنامه‌سازی و نویسندگی می‌کرد و دوستان نزدیکش در رادیو، عمران صلاحی، محمدعلی بهمنی و بهروز رضوی بودند.

 

کد خبر: 889

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد