انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 11:15

مدیر انتشارات نگاه:
اختصاصی تارنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1191

 

در پایان کار سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران به سراغ ناشرانی رفتیم که امسال به جای شهر آفتاب به مصلی تهران نقل مکان کردند و با عناوین بسیاری از کتب چاپ شده در نمایشگاه حاضر شدند. موسسه انتشارات نگاه یکی از نشرهایی بود که غرفه بسیاری شلوغی در نمایشگاه داشت و شاعران و ترانه سرایان زیادی را به دیدار مخاطبان کشاند.

در ادامه به گفتگو با علیرضا رئیس دانا مدیر موسسه انتشارات نگاه نشستیم:

 

مدیر موسسه انتشارات نگاه از تغییر مکان نمایشگاه امسال از شهر آفتاب به مصلی ابراز رضایت کرد و گفت: نقل مکان به مصلی بسیار خوب بود. ما امسال چیزی حدود 30 درصد افزایش فروش تعدادی داشتیم. شهر آفتاب بسیار دور و برای دسترسی مشکل بود. بسیاری از مولف ها و مردم برای رفت و آمد مشکل داشتند. مصلی با دسترسی های آسان تر خیلی مناسب تر بود.

 

علیرضا رئیس دانا به کتاب های نشر نگاه اشاره کرد و گفت: به جز چندصد جلد کتابی که همیشه داریم، امسال با 60 عنوان تجدید چاپ و چاپ اول در نمایشگاه حاضر شدیم. کتاب هایی مثل  «چشم هایش» بزرگ علوی با حدود هزار جلد در نمایشگاه، مجموعه ترانه های روزبه بمانی با فروش بیش از 500 جلد در یک روز، مجموعه ترانه های رستاک حلاج با فروش بالغ بر 500 جلد در یک روز از پر فروش های نگاه بودند.

 

وی افزود: کتاب های غلامحسین ساعدی، افشین یدالهی، سیمین بهبهانی و شاملو هم در راس همه کتاب ها از فروش بسیار خوب و استقبال بالایی برخوردار بودند. فروش کتاب های کلاسیک عام پسند مثل نیما، نادرپور، شمس لنگرودی و ... نیز بسار خوب بود.

 

مدیر نشر نگاه در پایان به کتاب های توقیفی نیز اشاره کرد و گفت: به جز دو اثر «تقدیر» مونا برزویی و ترانه های یغما گلرویی که مجوز فروش آن ها را نداشتیم، اثر توقیفی دیگری وجود نداشت.

 

کد خبر: 896

آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 11:15

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد