انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 11:38

وزیر ارشاد:

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1281

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: بدون حسین منزوی، ادبیات معاصر را نمی‌توان تعریف کرد.

 

منطقه زنجان، سیدعباس صالحی صبح روز پنجشنبه در حاشیه گلباران مزار شهیدان و غبارروبی مزار شاعر زنجانی، حسین منزوی، گفت: شهر زنجان را می‌توان با توصیفات مختلفی معرفی و با آن ارتباط برقرار کرد.

 

وی ادامه داد: زنجان را از دریچه‌های مختلف می‌توان بررسی کرد که یکی از این دریچه‌های شعر، شناخت مرحوم منزوی است؛ کسی که در شعر معاصر ما جایگاه موثری را داشته و دارد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: گرچه عمر منزوی کوتاه بود ولی او شبیه سهراب سپهری در نقاشی در آسمان ایران درخشید و ماند و با منزوی، غزل ایران مسیر خاص خود را پیدا کرد.

 

صالحی تصریح کرد: غزل ایرانی که سابقه طولانی در تاریخ ایران دارد و یکی از گونه‌های خاص شاعرانگی ایرانی است، با منزوی قالب‌ها و مضمون‌های جدید و نگاه‌های تازه یافت.

 

وی خاطرنشان کرد: زندگی منزوی چه در زنجان و چه در تهران و چه در رفت و آمدهایی که داشت، اثرگذاری بر کانون‌های شعری و هم از طریق شعرهایی که سروده بود، یکی از حلقه‌های جدی اتصال ادبیات معاصر ما است، بدون منزوی، ادبیات معاصر را نمی‌توان تعریف کرد.

 

کد خبر: 964

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد