انجمن های ادبی شناسنامه دار می‌شوند --------- فراخوان بزرگ جشنواره شعر شاهنامه منتشر شد---------- انتشار دکلمه ای از احسان افشاری ----------------- گزارش تصویری اختتامیه شعر انقلاب
یکشنبه, 04 شهریور 1397 ساعت 12:22

در آیین رونمایی از مجموعه مجید افشاری مطرح شد؛
اختصاصی تارنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد خبر: 1291

آیین رونمایی از مجموعه شعر «سپینود» اولین اثر مستقل مجید افشاری برگزار شد.

 

مراسم معرفی و رونمایی از مجموعه شعر «سپینود» اثر مجید افشاری روز گذشته با حضور جمع کثیری از شاعران و علاقمندان به دنیای شعر و ادبیات در سرای اهل قلم برگزار شد.

 

سپینود اولین مجموعه شعر مستقل مجید افشاری است که به تازگی به همت نشر نزدیکتر منتشر شده است.

 

این آیین با حضور شاعرانی چون احسان افشاری، علیرضا آذر، امید صباغ نو، رضا بغدادی، لیدا رشیدی، حمید چشم آور، مهدی اشرفی، بهزاد نجفی، سعید صاحب علم و... با اجرا و دبیری امیرعلی سلیمانی مدیرمسئول نشر نزدیکتر برپا شد.

 

 

مجید افشاری در کسوت مولف مجموعه در خصوص این کتاب گفت: این دفتر، اولین کتابی است که خودم آن را قبول دارم و اولین مجموعه شعری است که به صورت رسمی و مستقل به چاپ رسیده است. امروز بیش از اینکه در مورد کتاب صحبت کنم مایلم که از دوستان شاعر، شعر بشنوم و لذت ببرم.

 

در ادامه امیرعلی سلیمانی به توضیح مشکلات ناشران و نحوه توزیع کتاب های شعر در ایران پرداخت.

 

وی به نسبت برادری مجید افشاری و احسان افشاری اشاره کرد و افزود: تفاوت شعر این دو برادر مثال زدنی است. دو شکل متفاوت از نوشتن شعر کلاسیک در آثار هر دوی آن‌ها نمود دارد که این خود می‌تواند برای شاعران جوان تر الگو و نمونه خوبی باشد.

 

 

مهدی اشرفی از شاعران سپیدسرای روزگار ما نیز ضمن تبریک به مجید افشاری او را معلم ادبیات، متخصص این حوزه و غنیمت جامعه ادبی دانست و از او با عنوان انسانی شریف نام برد.

 

احسان افشاری نیز به ویژگی های منحصر به فرد برادرش در مقام شاعر اشاره کرد و گفت: مجید افشاری شعر را به من هدیه داد و چه بسا اگر او نبود، مسیر زندگی من با امروز متفاوت بود.

 

وی افزود: سپینود حتما برای من و امثال من آموزنده است و انسان را بر آن می‌دارد که به شعر بنگرد. مجید افشاری به سبک هندی علاقمند است و این سبک به شدت حوزه تخیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کمک می‌کند که آن شعر در بستر تاریخ حافظه پذیر شود.

 

 

افشاری ادامه داد: غزل های مجید، اتحاد مضمونی و موضوعی دارد و مخاطب امروز با علاقه بیشتری به خوانش او می‌پردازد. ضمن اینکه آموزش درست شعر از ویژگی های بارز اوست.

 

امید صباغ نو نیز گفت: تبریک ویژه به نشر نزدیکتر که مجموعه مجید افشاری در نهایت نصیب این نشر شد. با توجه به کتبی که این نشر برای چاپ انتخاب می‌کند، آینده خوبی را برای آن متصور هستم.

 

 مولف مجموعه غزل «تن ها» افزود: غزل مجید افشاری معناگراست و به شدت نسبت به غزل هایی که این روزها می‌شنویم برتری دارد.

 

 

علیرضا آذر نیز به عنوان شاعری که سالها با مجید افشاری در ارتباط است گفت: پس از بیست و چهار سال معلمی، شرافت و زندگی در ادبیات، مجید افشاری با «سپینود» نمود پیدا کرد و اضافه شدن یک کتاب معتبر به حافظه تاریخی جماعت ادبی را باید به فال نیک بگیریم.

 

آذر ادامه داد: من یقین دارم که این کتاب خیلی زود کهنه خواهد شد چراکه بارها و بارها در دستان بسیاری تورق می‌شود.

 

 

آیین رونمایی از «سپینود» با گرفتن عکس های یادگاری به پایان رسید.

 

کد خبر: 972

عکاس: افسون عباسی

آخرین ویرایش در یکشنبه, 04 شهریور 1397 ساعت 12:22

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد