یادداشت هایی به مناسبت زادروز نیما یوشیج و احمد شاملو ---------- انتشار دکلمه ای از مهدی اخوان ثالث ----------------- گزارش تصویری جشن امضای مجموعه تهران 57 اثر کاوه آفاق --------- فیلم شعرخوانی غلامرضا طریقی
دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 10:41

شاعر سده پنجم هجری؛

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کد خبر: 729

عبدالله صالح پاک از نگارش رمان «چکامه ناتمام» شامل زندگی‌نامه داستانی منوچهری دامغانی خبر داد.

 

«چکامه ناتمام» که در قالب رمان به زندگی‌نامه منوچهری دامغانی شاعر ایرانی سده پنجم هجری می‌پردازد قرار است توسط انجمن قلم راهی بازار شود. منوچهری دامغانی را شاعر طبیعت خوانده‌اند.

 

از سوی دیگر، صالح پاک که رمان «شکارچیان شب» را در اسفندماه سال ۹۵ از سوی انتشارات علمی فرهنگی وارد بازار کتاب کرد مدتی است با رمان «خط عشق» دست به قلم  است.

 

«‌خط عشق» رمانی است که با زبان طنز نوشته شده و نویسنده در آن شوخی‌هایی را با مسائل عشقی عجین کرده است. تا کنون بیش‌ از ۵۰ درصد این رمان حدودا صدصفحه‌ای نوشته شده است.

 

«شکارچیان شب» نیز رمانی است که به ماجراهای پسربچه‌ای می‌پردازد که آرزو دارد روزی شکارچی شود. او در این داستان با یک پیرمرد شکارچی مواجه می‌شود که به دنبال شکار موجود افسانه‌ای «قره قرناغ» است که به نوعی با «آل» پهلو می‌زند. او شنیده که شکارچی واقعی کسی است که بتواند این موجود افسانه‌ای را شکار کند، اما ...

 

عبدالله صالح پاک این روزها همچنین مشغول تدوین و نگارش افسانه‌های ترکمن ویژه نوجوانان است. او قصد دارد صد افسانه ترکمن را با تصویرسازی مارال صیادچی ویژه نوجوانان راهی بازار کند. تا کنون ۹۸ افسانه این مجموعه نوشته شده است و به گفته‌ نویسنده، این افسانه‌ها در تقسیم‌بندی افسانه‌های جانوری، اجتماعی، ‌جن و پری و زندگی گنجانده خواهد شد.

 

 پاک امیدوار است بتواند این مجموعه را در انتشارات افق راهی بازار کند.

 

کد خبر: 541

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تمامی حقوق این وب سایت برای تارنا محفوظ می باشد

طراحی سایت توسط نونگار