نخستین پایگاه خبری شعر و تـرانه ایـران

1398/10/28 شعر امروز کدخبر: 1235 خبرنگار: نظر: 0 چاپ

محفل شعر «نگین سلیمانی» برگزار شد

محفل شعر «نگین سلیمانی» برگزار شد

محفل «نگین سلیمانی» از محافل چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با یاد و خاطره سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی و شعرخوانی شاعران کشور برگزار شد

به گزارش تارنا، محفل «نگین سلیمانی» از محافل چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر دیروز جمعه ۲۰ دی همزمان با هفتمین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، با شعرخوانی شاعران کشور در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در این محفل نادر بختیاری، سعید بیابانکی، حامد حسین‌خانی، سید سکندر حسینی، احمد شهریار، حامد عسکری، سید احمد علوی، محسن کاویانی، علی محمد مؤدب، محمدحسن نعمتی و تعدادی از شاعران استان کرمان شعرخوانی کردند.

 

در آغاز این محفل، پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به محفل شعرخوانی «نگین سلیمانی»، به شرح زیر قرائت شد:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

ان الله لایضیع اجر المومنین

 

این روزها، شاهد شکوه حماسه ایرانی هستیم. ایران و ایرانی در سوگ سردار رشید خود می‌گرید و می‌خروشد. از ذرات خون پاک او، قطرات اشک است که بر گونه‌ها می‌ریزد و با ناله‌های آتشین، با اسطوره‌های مقاومت عهدهای تازه می‌بندد.

 

به راستی دوباره وطن جوان شده است. از دم مسیحایی او که ققنوس‌وار از خاکستر سوخته برخاست و همگان را بر خوان خونین خود نشاند، طعنه‌ها و کینه‌ها را زدود و مهر و همدلی را بر سفره ایرانی آورد. و اینک شاعران نکته‌سنج در چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر گرد آمده‌اند تا روایت مشتاقی کنند و با نوای طبع حزین، در خزان هجران گل بسرایند و عهد وفا را تغزل کنند.

 

از تمامی برگزارکنندگان محفل «نگین سلیمانی» صمیمانه قدردانی می‌کنم و به مردمان کریم و حاج قاسم پرور کرمان که اکنون قهرمان ایران در خاک آن دیار آرمیده است، درود می‌فرستم.»

 

در بخشی از این محفل، فاطمه سلیمانی دختر سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی طی تماس تلفنی که به‌صورت زنده برای حاضرین پخش شد، ضمن تاکید بر انتقام خون شهدای محور مقاومت، از جشنواره شعر فجر برای برپایی این محفل تشکر و قدردانی کرد.

 

در پایان این برنامه، شاعران حاضر در محفل با نثار تاج گل بر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، به مقام این سردار بزرگ و یاران شهیدش ادای احترام کردند.

برچسب ها : نگین سلیمانی جشنواره بین‌المللی شعر فجر

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

نظرات


لطفا نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید و از نوشتن آن با الفبای لاتین خودداری کنید.