1402/12/18   شعر امروز   کدخبر: 2791   نظر: 0   بازدید: 2014   خبرنگار: فهیمه علمداری چاپ

جایزه‌ «شعر بهاران» فراخوان داد

جایزه‌ «شعر بهاران» فراخوان داد

دبیرخانه‌ جایزه‌ «شعر بهاران» فراخوان سومین دوره‌ این جایزه‌ ادبی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری شعر ایران-تارنا: جایزه‌ «شعر بهاران» در سومین دوره‌ برگزاری خود، از شاعران و ناشرانی که در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مجموعه‌ شعر (کلاسیک و آزاد) منتشر کرده‌اند، همچنین شاعرانی که تاکنون مجموعه‌ شعری منتشر نکرده اما به‌ اندازه‌ یک کتاب شعر دارند، دعوت کرده است که در این دوره از جایزه شرکت کنند.


دبیرخانه‌ «جایزه‌ شعر بهاران» که با دبیری حامد ابراهیم‌پور برگزار می‌شود شرایط شرکت در این جایزه را در بخش‌های کتاب سال و بخش ویژه، به شرح زیر اعلام کرده است:


شرایط شرکت در بخش کتاب سال

۱: کتاب در سال‌های ۱۴۰۱ و  ۱۴۰۲ چاپ شده و در شناسنامه‌ کتاب ذکر شده باشد.

۲: کتاب چاپ اول بوده و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.

۳: کتاب برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ گروهی نباشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید پنج نسخه از اثر خود را از تاریخ بیستم اسفند ۱۴۰۲ لغایت هشتم فرودین ۱۴۰۳ به نشانی: «تهران، میدان فاطمی، ابتدای جویبار، کوچه نوربخش، پلاک ۲۱، موسسه‌ بهاران خرد و اندیشه، دبیرخانه‌ جایزه‌ شعر بهاران» ارسال کنند.


شرایط شرکت در بخش ویژه (مجموعه‌ شعرهای منتشرنشده)


در بخش ویژه نیز که برای کشف استعدادهای شعری یا تشویق شاعران به چاپ مجموعه‌ شعر برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که تاکنون مجموعه‌ شعر مستقل منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی می‌توانند ارسال کنند.شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) مجموعه‌ شعر منتشر کرده یا برای انتشار به ناشری سپرده باشند.

مجموعه‌ شعرها باید به زبان فارسی باشد.

تعداد شعرها باید ۳۰ عدد باشد یا دست‌کم ۶۴ صفحه‌ یک کتاب را شامل شود.

آثار باید در فرمت word یا pdf باشد. از فرستادن اثر به صورت پرینت‌شده خودداری شود که در این صورت، در چرخه‌ داوری آثار قرار نخواهد گرفت.

(تبصره: حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان ایران و دیگر کشورها آزاد است.)

در این بخش نیز علاقه‌مندان تا روز هشتم فروردین ۱۴۰۳ فرصت دارند که آثار خود را همراه با آدرس پستی و شماره تماس به این نشانی پست الکترونیکی ارسال کنند:


sher3baharan@gmail.com


کتاب‌های نفرات اول بخش ویژه( در شعر آزاد و شعر کلاسیک) با حمایت شورای سیاست‌گذاری جایزه در انتشارات آنیما منتشر خواهد شد.


بنا بر اعلام شورای سیاستگذاری، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به نفرات برگزیده، در روز دهم خرداد ۱۴۰۳ در خانه‌ اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.


انتهای خبر/

اخبار پیشنهادی

برچسب ها: خبرگزاری شعر تارنا شعر جایزه شعر بهاران خانه اندیشمندان

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

    نظرات


    لطفا نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید و از نوشتن آن با الفبای لاتین خودداری کنید.