1403/3/7   شعر امروز   کدخبر: 2869   نظر: 0   بازدید: 2053   خبرنگار: زهره رضوانی چاپ

داوود سوران: نمایشگاه کتاب تهران فرصت خوبی برای معرفی آثار جدید است

داوود سوران: نمایشگاه کتاب تهران فرصت خوبی برای معرفی آثار جدید است

سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

داود سوران مدیر انتشارات آثار برتر حمایت از مولفان نوقلم را از سیاست های موفق این انتشارات برشمرد

به گزارش خبرگزاری شعر ایران-تارنا: داود سوران از پیشکسوتان حوزه نشر، شاعر و منتقد ادبی با حضور در ایستگاه رسانه ای تارنا درباره وضعیت نشر بخصوص در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران چنین گفت:


به صورت کلی کارهای خوب و ارزشمندی در زمینه ترجمه، ادبیات جهان و ادبیات داستانی نسبت به سالهای گذشته ظاهر شده‌اند.


داود سوران که از مدیران موفق حوزه نشر و مدیر انتشارات آثار برتر است درباره فعالیت خود چنین می‌گوید:


 در این عرصه به جوانان بها می دهیم و این جزو سیاست کاری مجموعه نشر آثار برتر است که آنها بعد از ارسال آثار ارزیابی می‌شوند و از فیلتر‌های ما رد شده و در دا ویراستاری و در نهایت به چاپ می‌رسند.

داود سوران در خصوص چهره های که امسال در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب  حضور دارند و در پیشخوان انتشارات آثار برتر معرفی شده‌اند گفت بیش از ۵۰ عنوان کتاب در زمینه شعر به بازار شعر عرضه شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه کتاب بیشتر شبیه فروشگاه است یا اینکه باید رایزنی‌های بین المللی اتفاق بیفتد افزود: 


نمایشگاه تهران بستر خوبی است هم برای ناشران و هم برای مولفان که بتوانند در طی یازده روز آثار خود را معرفی کنند که البته این مدت زمان بسیار کوتاه است و اگر به صورت دائمی با شرایط ویژه‌ تری باشد قطعا پربارتر خواهد بود و رویدادهای مهم تری مخصوصا در رایزنی ها اتفاق خواهد افتاد.

  

توصیه سوران در ارزیابی حوزه فرهنگی اینگونه بود که دوستانی که وارد بازار چاپ و انتشارات می‌شوند باید دغدغه و توجیه داشته باشند تا با قدرت وارد چنین بازاری بشوند نه اینکه در مدت زمان کوتاهی ظهور بهم رسانند و از ادامه کار خسته بشوند.


گفتنی است در هفت سال فعالیت انتشارات آثار برتر ۴۰۰ جلد کتاب وارد بازار شده است و این در حالی است که نخستین جایزه کتاب سال تارنا نیز با همکاری انتشارات آثار برتر در سال ۱۳۹۹ برگزار شد که در این دوره نه جلد کتاب از برگزیدگان به چاپ رسید.


اتمام خبر/

اخبار پیشنهادی

برچسب ها: خبرگزاری شعر تارنا شعر انتشارات آثار برتر سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران داود سوران

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط